Liga I: CFR Cluj – ”U” Cluj 1-0

cfr u CFR Cluj a învins pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), luni seara, pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, în ultimul meci din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost marcat de portughezul Tiago Lopes (90+4), cu puține secunde înaintea ultimului fluier. Lusitanul, care intrase pe teren în minutul 66 în locul lui Antonio Jakolis, a marcat primul său gol în Liga I.

”U” a jucat din minutul 34 în zece oameni, atacantul camerunez Mengolo primind al doilea cartonaș galben pentru simulare.

”Șepcile roșii” au pierdut toate cele trei meciuri de când antrenor a fost numit George Ogăraru.

Între cele două echipe s-au jucat 29 de partide, CFR obținând 14 victorii, iar ”U” doar 4, în timp ce alte 11 jocuri s-au încheiat nedecis.

CFR 1907 Cluj — FC Universitatea Cluj 1-0 (0-0), stadion “Dr. Constantin Rădulescu” — Cluj-Napoca
A marcat: Tiago Lopes (90+4).
Cartonaș roșu: Justin Junior Mengolo (”U” Cluj, 34).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenți: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Ioan Valer Șulea (Brașov) — LPF.