Connect
To Top

D Records va lansa compilatia Movement 2012

 

Movement 2012D Records va lansa o noua compilatie cu care celebreaza festivalul techno Movement 2012.  

Lansat initial in 1999 de Richie Hawtin, festivalul a fost preluat de actualul organizator Paxahau, iar D Records a devenit labelul cu care s-au lansat talentele locale.

Compilatia “Movement 2012” este bazata pe piese lansate de artisti din catalogul D Records, printre acestia aflandu-se nume ca Brian Kage, Joshua Harrison,  Keith Kemp sau Kevin Reynolds.

 

 

 

 

 

 

Movement 2012 – Tracklisting:

 

01. Joshua Harrison – Dissipation of Heat

02. Ataxia – INRIhab

03. YOS & Carrera – Gone Deep

04. Brian Kage – Past Echos

05. Noel Jackson – I Gave You Everything

06. Keith Kemp – Cosmic Grooves (Detroit Mix)

07. V.S.O.P. – FTV

08. Eric Sutter – We Keep It Movin

09. And Low – We Dance in Mud Puddles

10. T & A – Herbacide

11. Secrets – Explore My Body

12. Infospace – Super Melt

13. Kevin Reynolds – On a Clear Day

14. Prosthetic Hands – No Turns Unstoned

15. Erika – A Cellular Meltdown

16. Homak – Welcome Back

17. Rob Lloyd – The Gorilla

18. Jaos – In All the Right Ways

 

D Records va lansa “Movement 2012” pe data de 22 mai.  

 

Festivalul techno Movement va avea loc pe data de 26 mai in Heart Plaza Detroit.

 

Movement festival – line-up:

 

Main stage: 

 

3pm-5pm: Mark Farina (Mushroom Jazz set)

5pm-6:30pm: Greg Wilson

6:30pm-8pm: Todd Terje

8pm-10pm: Derrick Carter

10pm-12pm: Lil’ Louis

 

Beatport Stage:

 

12pm-1:30pm: AvA

1:30-3pm: Filsonik b2b Patrick (NY)

3pm-5pm: Tale Of Us

5pm-6pm: Benoit & Sergio

6pm-7pm: dOP (live)

7pm-8:30: Damian Lazarus

8:30pm-10pm: David Squillace

10pm-12am: Seth Troxler b2b Guy Gerber

 

Made in Detroit stage:

 

12pm-2pm: Daniel Andres

2pm -3:30pm: Tony Ollivierra

3:30pm-5pm: Earl Mixxin McKinney

5pm-6:30pm: Andres

6:30pm-8pm: Marcellus Pittman

8pm-9:30pm: Kyle Hall b2b Jay Daniel

9:30pm-11pm: Mike Huckaby

 

Red Bull Music Academy Stage:

 

1pm-3pm: Pursuit Grooves

3pm-4:30pm: Salva

4:30-5:30pm: Actress

5:30-6:30: Brenmar

6:30-7:30pm: Bok Bok

7:30pm-8:30pm: Two Fresh

8:30pm-9:30pm: Photek

9:30-10:30pm: SBTRKT

10:30-12am: Roni Size

 

Underground Stage:

 

1:30pm-3pm: Mykel Waters

3pm-4:30pm: Phil Agosta

4:30pm-6pm: Droog

6pm-7:30pm: Mr. C

7:30pm-9pm: Jimmy Edgar

9pm-10:30pm: Matias Aguayo

10:30pm-12am: Michael Mayer

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading Disqus Comments ...